Konsultacja logopedyczna
Konsultacja logopedyczna
jest niezbędna w diagnostyce zaburzeń artykulacji, mowy i połykania, które mogą występować w chorobach neurodegeneracyjnych i naczyniowych.
Przebieg wizyty
W trakcie wizyty logopeda przeprowadza badanie diagnostyczne oraz w razie potrzeby planuje i prowadzi terapię logopedyczną. Umożliwia ona wspomaganie funkcjonowania językowego osoby chorej w przezwyciężaniu trudności językowych i komunikacyjnych, stymulowanie komunikacji pisemnej, czytania i pisania oraz ćwiczenia prawidłowego połykania lub artykulacji.
Przygotowanie do wizyty
Na wizytę należy przyjechać 10 minut wcześniej, jeśli pacjent posiada – z dotychczasową dokumentacją medyczną oraz listą zażywanych leków.
Bardzo prosimy o przyniesienie na pierwszą wizytę kopii wszystkich wykonywanych w ostatnim roku wyników badań (o ile są dostępne), ew. kart informacyjnych z pobytów w szpitalach oraz dokładnej listy stosowanych aktualnie leków z dawkowaniem. Istotna będzie także informacja dotycząca
stosowanych w przeszłości leków neurologicznych lub psychiatrycznych. Pacjentowi z głębokimi zaburzeniami pamięci powinien towarzyszyć opiekun.
- O ile to możliwe prosimy o jednorazowe wydrukowanie i wypełnienie Wywiadu wywiad chorobowego i zgody na przetwarzanie danych medycznych i RODO. Ułatwi i przyspieszy to proces rejestracji. Prosimy również o zabranie okularów do czytania lub aparatu słuchowego o ile
pacjent z nich korzysta, ponieważ mogą być potrzebne w trakcie badania.
Chcesz umówić się na konsultację? Zadzwoń w sprawie konsultacji lub wybierz lekarza z listy
Chcesz skorzystać z konsultacji logopedycznej w naszym Centrum Leczenia Zaburzeń Pamięci? Zadzwoń pod numer naszej infolinii i zapytaj o terminy najbliższej konsultacji lub o konkretnego logopedę z poniższej listy.
W sekcji Zespół kliniczny zapoznasz się z całą naszą kadrą medyczną.